Սեմյոն Պեգովը կիսվել է Արցախի նախագահի հետ հանդիպման տպավորությունների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուս զինվորական թղթակից, WarGonzo նախագծի հեղինակ Սեմյոն Պեգովը տելեգրամի իր ալիքում լուսանկար է հրապարակել Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ հանդիպումից:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Պեգովը նաև գրառում է կատարել՝ կիսվելով իր տպավորություններով:
«Արայիկ Հարությունյանը հենց հիմա, ողջ ու առողջ, լի էներգիայով եւ ուժով՝ ի հեճուկս ամեն ինչի, շատ լավ շփվել ենք Մարտունիի և Քարինտակ գյուղի հատվածներում տեղի ունեցած մարտերի, Ռուսաստանի եւ Արցախի բարեկամության մասին, ինչպես նաև այն մասին, թե ինչու է նա պարբերաբար այցելում առաջնագիծ՝ վտանգելով իր կյանքը»,- գրել է Պեգովը:
Ռուս զինթղթակիցը նաև նշել է, որ խոսակցությունը չի ձայնագրվել, սակայն Արայիկ Հարությունյանը թույլ տվել է կիսվել որոշակի մանրամասներով, որն առաջիկայում կհրապարակի:

WarGonzo's Pegov shares impressions from meeting with Artsakh’s President
YEREVAN, NOVEMBER 3, ARMENPRESS. Russian military reporter, author of WarGonzo Semen Pegov posted a photo in his Telegram Channel from his meeting with President of Artsakh Arayik Harutyunyan.
‘’Arayik Harutyunyan right now, alive and healthy, full of energy and strength. We discussed the battles at Martuni an Karintak, friendship between Russia and Artsakh, as well as about why he so often goes to the front line, risking his life’’, Pegov wrote.
The Russian reporter said that he did not record their conversation, but President Harutyunyan allowed him to share some details, which will be soon published.