ՊԲ-ն տեսանյութ է հրապարակել հակառակորդի զրահապատ ավտոշարասյան ոչնչացման վերաբերյալ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐի, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը տեսանյութ է հրապարակել Շեխեր-Կարմիր շուկա-Թաղավարդ բնագծում ՊԲ-ի ուժերի կողմից թշնամական ահաբեկչական խմբավորումների, հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների ու զրահապատ ավտոշարասյան ոչնչացման վերաբերյալ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՊԲ-ն ընդգծում է, որ նշված տեղեկատվությունը հակառակորդի քարոզչամեքենան, ինչպես միշտ, փորձել է հերքել: «Ի լրումն և ի հաստատումն մեր կողմից նախապես տարածված հաղորդագրության՝ ներկայացնում ենք ասվածի մասին պատմող տեսանյութ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
Գործողությանը մասնակցած զինծառայողներից մեկը տեսանյութում պատմում է, որ տղաներն ամուր կանգնած են՝ հավելելով, որ իրենց շարքերում շատ կամավորներ են ընդգրկված, որոնք մինչև վերջին կաթիլ արյունը պատրաստ են պաշտպանել հայրենի հողը:
Գործողության մասնակիցները պատմում են, թե ինչպես են ոչնչացրել հակառակորդի զրահավորված մեքենաները: Նրանք ընդգծում են, որ հայկական զինված ուժերը շատ լավ գիտեն իրենց անելիքը, կազմակերպում են գրագետ պաշտպանություն և իրականացնում են գործողություններ, որոնց արդյունքում հակառակորդը խուճապահար փախչում է:
Հրապարակված տեսանյութում ցուցադրվում են նաև հակառակորդի խոցված զրահամեքենաները:
Ավելի վաղ ՊԲ-ն հայտնել էր, որ վերջին օրերին տեղի ունեցած և առայսօր հարավ-արևելյան ճակատային գծում (Շեխեր-Կարմիր Շուկա – Թաղավարդ բնագիծ) շարունակվող մարտական գործողությունների արդյունքում ՊԲ ուժերն ու կամավորականները հակառակորդի համար իսկական <<դժոխք>> են կազմակերպել մեր անտառներում ու ձորերում: Թշնամական ահաբեկչական խմբավորումները, հատուկ նշանակության ստորաբաժանումները կրել ու շարունակում են կրել մարդկային ու ռազմատեխնիկական մեծ կորուստներ: Թշնամական ուժերի տեղաբաշխման շրջաններում ներկա դրությամբ շարունակվում են լրահետախուզման և կրակային խոցման գործողությունները:

Армия обороны Арцаха опубликовала видеозапись уничтожения бронетехники Азербайджана
Армия обороны Арцаха распространила видеозапись уничтожения вражеских террористических группировок, подразделений спецназа и бронетранспортера на линии Шехер-Красный рынок-Тагавард.
Как сообщает «Арменпресс», Армия обороны подчеркивает, что азербайджанская пропагандистская машина, как всегда, пыталась опровергнуть эту информацию. “Помимо подтверждения нашего ранее распространенного сообщения, мы представляем видеозапись, подтверждающую ранее сказанное”, - говорится в сообщении АО.
Один из военнослужащих, участвовавших в операции, в кадрах видеозаписи рассказывает, что они крепко стоят, добавив, что в их рядах и много добровольцев, готовых защищать Родину до последней капли крови.
Участники операции рассказывают, как они уничтожали бронетехнику противника. Они подчеркивают, что Вооруженные силы Армении прекрасно знают, что делать, организовывают грамотную оборону, проводят действия, в результате которых противник в панике бежит.
В опубликованной записи видна и поврежденная бронетехника противника.
Ранее сообщалось, что в результате боевых действий, имевших место в последние дни и продолжающихся до сих пор на юго-восточном фронте (область Шехер - Красный рынок - Тагавард), силы Армии обороны и добровольцы в наших лесах и ущельях для противника устроили настоящий ад. Вражеские террористические группировки, подразделения специального назначения понесли и продолжают нести большие потери в живой силе и в военной технике.
В районах дислокации вражеских сил в настоящее время продолжаются операции по разведке и их огневому поражению.