Արցախում այս պահին իրավիճակը հարաբերական հանգիստ է
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության բնակավայրերում այս պահին իրավիճակը հարաբերական հանգիստ է: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի սպա Հունան Թադևոսյանը:
«Ընդհանուր առմամբ այս պահին իրավիճակը հարաբերական հանգիստ է: Ցերեկային ժամերին օդային տագնապներ է հայտարարվել Ստեփանակերտում, Մարտունիում, Մարտակերտում, Շուշիում, հետո այն ավարտվել է»,- ասաց Թադևոսյանը:
Ավելի վաղ, հոկտեմբերի 31-ի առավոտյան և կեսօրին Ադրբեջանը շարունակել էր կրակի տակ պահել Արցախի խաղաղ բնակավայրերը: Ստեփանակերտը, Մարտունին,Մարտակերտը Շուշին հայտնվել էին հակառակորդի արձակած տարբեր տեսակի հրթիռային կայանքների թիրախում:

Situation in Artsakh's cities relatively calm
YEREVAN, OCTOBER 31, ARMENPRESS. The situation in the settlements of Artsakh is relatively calm, press service official of the State Service of the Emergency Situations of Artsakh Hunan Tadevosyan told ARMENPRESS.
''At the moment the situation is relatively calm. Air raid siren was activated in Stepanakert, Martuni, Martakert and Shushi during the day hours, but later it ended'', he said.
Earlier today, Azerbaijan fired rockets against civilian settlements of Artsakh, including in Stepanakert, Martuni, Martakert and Shushi.