Արցախում այս պահին իրավիճակը հարաբերական հանգիստ է
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության բնակավայրերում այս պահին իրավիճակը հարաբերական հանգիստ է: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի սպա Հունան Թադևոսյանը:
«Ընդհանուր առմամբ այս պահին իրավիճակը հարաբերական հանգիստ է: Ցերեկային ժամերին օդային տագնապներ է հայտարարվել Ստեփանակերտում, Մարտունիում, Մարտակերտում, Շուշիում, հետո այն ավարտվել է»,- ասաց Թադևոսյանը:
Ավելի վաղ, հոկտեմբերի 31-ի առավոտյան և կեսօրին Ադրբեջանը շարունակել էր կրակի տակ պահել Արցախի խաղաղ բնակավայրերը: Ստեփանակերտը, Մարտունին,Մարտակերտը Շուշին հայտնվել էին հակառակորդի արձակած տարբեր տեսակի հրթիռային կայանքների թիրախում:

В настоящее время ситуация в населенных пунктах Арцаха относительно спокойная
В настоящее время ситуация в населенных пунктах Республики Арцах относительно спокойная. Об этом в беседе с Арменпресс сообщил сотрудник по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Арцаха Унан Тадевосян.
«В целом ситуация на данный момент относительно спокойная. В дневное время была объявлена воздушная тревога в Степанакерте, Мартуни, Мартакерте, Шуши, а затем она прекратилась», - сказал Тадевосян.
Ранее, утром и днем 31 октября Азербайджан продолжал вести огонь по мирным населенным пунктам Арцаха. Степанакерт, Мартуни, Мартакерт и Шуши были обстреляны противником из различных ракетных комплексов.