Ադրբեջանը հրետակոծել է Արցախի Կարմիր Շուկա, Թաղավարդ, Գիշի, Սպիտակաշեն ու Ավետարանոց գյուղերը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ադրբեջանի զինված ուժերը հոկտեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերվա ընթացքում հրետակոծել են Մարտունու շրջանի Կարմիր Շուկա, Թաղավարդ, Գիշի, Սպիտակաշեն համայնքները ու Ասկերանի շրջանի Ավետարանոց գյուղը։ Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տարածած հաղորդագրությունից։
Արցախի ԱԻՊԾ-ն նշում է, որ հակառակորդը նշանառության տակ է վերցրել ոչ միայն խաղաղ բնակավայրերը, այլև այդ համայնքների հարակից տարածքները՝ անտառներով ու գյուղատնտեսական նշանակության դաշտավայրերով:
«Նշված բնակավայրերում ռազմական որևէ օբյեկտ չկա: Քաղաքացիական շրջանում կորուստներ և տուժածներ չունենք»,- նշած է ԱԻՊԾ-ի հաղորդագրության մեջ։

Azerbaijan bombards several villages and towns in Artsakh in overnight attack
STEPANAKERT, OCTOBER 25, ARMENPRESS. The Azerbaijani armed forces have bombarded residential areas of the towns of Karmir Shuka, Taghavard, Gishi and Spitakashen of the Martuni region and the Avetaranots village of the Askeran region in Artsakh overnight October 24-25, the State Service of Emergency Situations of Artsakh said.
The Azeri bombardment targeted not only residential areas of the peaceful settlements, but also nearby territories where forests and agricultural lands are located.
“There is not a single military facility anywhere near these settlements,” the service said, adding that there are no casualties among the civilians from this bombing.