Լիտվայի հայ համայնքը Վիլնյուսի կենտրոնում երթ է կազմակերպել՝ ի աջակցություն Արցախի
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Լիտվայի հայ համայնքը Վիլնյուսի կենտրոնում երթ է կազմակերպել ՝ բողոք արտահայտելով Արցախի դեմ արդեն շուրջ մեկ ամիս շարունակվող ադրբեջանա -թուրքական ագրեսիայի դեմ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Լիտվայում ՀՀ դեսպանությունը։ Քայլերթին մասնացել են ինչպես հայ համայնքի ներկայացուցիչները, այնպես էլ Հայաստանի ու Արցախի լիտվացի բարեկամները։
Երթի մասնակիցները շարժվել են դեպի Լիտվայի Մեծ իշխանների պալատ՝ կոչ անելով Լիտվայի իշխանությանn աջակցել Հայաստանին և Արցախին։
Երթի մասնակիցները պարզել էին «Դադարեցրեք պատերազմը Արցախի դեմ», «Մենք մեր զինվորների կողքին ենք», «Արցախը Հայաստան է» պաստառները, ինչպես նաև ծածանում էին Արցախի և Հայաստանի դրոշները։

Армянская община провела шествие в центре Вильнюса против азербайджано-турецкой агрессии
Армянская община Литвы организовала шествие в центре Вильнюса в знак протеста против азербайджано-турецкой агрессии против Арцаха, которая продолжается уже почти месяц. Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе посольства Армении в Литве. В шествии приняли участие представители армянской общины, а также литовские друзья Армении и Арцаха.
Участники шествия направились к Дворцу Великого Княжества Литовского, призывая власти страны поддержать Армению и Арцах.
Участники шествия держали плакаты с надписями «Остановите войну против Арцаха», «Мы стоим рядом с нашими солдатами», «Арцах - это Армения» и др.