ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կանխում են Ադրբեջանի հարձակողական գործողությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հոկտեմբերի 23-ի լույս 24-ի գիշերը պահպանվել է հարաբերական կայուն-լարված իրադրություն: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերն ու փոխհրաձգությունները: «Արմենպրես»-ին այս մասին հաղորդում են Արցախի պաշտպանության բանակից:
«Երեկոյան, հերթական անգամ կոպտորեն խախտելով միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերը, թշնամական ուժերը հրետակոծել են խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը:
Ներկայում տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում:
ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կանխում են հակառակորդի հարձակողական գործողությունները՝ վերահսկողության ներքո պահելով օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը»,-տեղեկացնում են Արցախի ՊՆ-ից։

Подразделения АО успешно пресекают наступательные действия противника
Ситуация в зоне арцахско-азербайджанского конфликта в ночь на 24 октября оставалась относительно стабильно-напряженной. На некоторых участках продолжались артиллерийские бои и перестрелки.
Об этом Арменпресс сообщили в Армии обороны Арцаха.
«Вечером, в очередной раз грубо нарушив нормы международного гуманитарного права, силы врага обстреляли мирные населенные пункты, в том числе столицу Арцаха - Степанакерт.
В настоящее время бои локального значения идут на всех направлениях линии фронта.
Подразделения Армии обороны успешно предотвращают наступательные действия противника, сохраняя под контролем оперативно-тактическую обстановку», - сообщили в Минобороны Арцаха.