ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ խոցվել է ադրբեջանական ԱԹՍ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության հյուսիսարևելյան ուղղությամբ ՀՀ ԶՈՒ ՀՕՊ ստորաբաժանումները խոցել են հակառակորդի ԱԹՍ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Քիչ առաջ ՀՀ ԶՈւ ՀՕՊ ստորաբաժանումները ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ խոցել են հակառակորդի ԱԹՍ»,- գրել է Ստեփանյանը:
Խոցված ԱԹՍ-ի լուսանկարները երևում է, որ այն Azad Systems ընկերության արտադրանք է: Azad Systems-ն անօդաչու թռչող սարքերի արտադրության իսրայելա-ադրբեջանական համատեղ ընկերություն է:

В северо-восточном направлении Армении уничтожен беспилотник ВС Азербайджана
В северо-восточном направлении Республики Армения части ПВО ВС Армении уничтожили беспилотник ВС Азербайджана. Как сообщает Арменпресс, об этом на своей странице в Facebook написала пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян.
«Подразделения ПВО ВС Армении в северо-восточном направлении Армении уничтожили вражеский беспилотник», - написала Степанян.
На фотографиях сбитого БПЛА видно, что это продукт компании Azad Systems. Azad Systems - израильско-азербайджанское совместное предприятие по производству беспилотных летательных аппаратов.