Ադրբեջանն առաջնագծի կենտրոնական ուղղությամբ իրականացրել է դիվերսիոն ներթափանցման փորձեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հոկտեմբերի 21-ի լույս 22-ի գիշերվա ընթացքում իրադրությունը եղել է հարաբերական կայուն-լարված: Առանձին հատվածներում շարունակվել են հրետանային մենամարտերը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից, ներկայումս տեղային նշանակության մարտեր են ընթանում ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում:
«Բացի օջախային մարտերից, հակառակորդը կենտրոնական ուղղությամբ իրականացրել է նաև դիվերսիոն ներթափանցման փորձեր, որոնք ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից հաջողությամբ կանխվել են: ՊԲ ստորաբաժանումները հաջողությամբ կանխում են օպերատիվ իրադրությունն իրենց օգտին փոխելու թշնամական մտադրությունները և շարունակում կատարել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը»,-նշում են Արցախի ՊՆ-ից:

Азербайджан на линии соприкосновения предпринял попытки диверсионного проникновения
В ночь с 21 на 22 октября в зоне арцахо-азербайджанского конфликта ситуация была относительно стабильно напряженной. На отдельных участках продолжались артиллерийские бои.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Республики Арцах, в настоящее время бои местного значения идут по всем направлениям линии фронта.
Помимо очаговых боев противник делал попытки диверсионных вторжений на центральном направлении, которые успешно пресекались частями Армии обороны. Подразделения Армии обороны Республики Арцах победно предотвращают намерения врага изменить оперативную ситуацию в свою пользу и продолжают выполнять поставленные перед ними боевые задачи.