Ադրբեջանը հրետակոծություն է սկսել Արցախի առաջնագծի հարավային և հյուսիսային ուղղություններում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտության գոտում հոկտեմբերի 13-ի լույս 14-ի գիշերվա ընթացքում պահպանվել է հարաբերական կայուն լարվածությունը: Առանձին հատվածներում տարբեր ինտենսիվությամբ շարունակվել են հրետանային մենամարտերը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից, առավոտյան հարավային, հարավ-արևելյան, հյուսիսային և հյուսիս-արևելյան ուղղություններով հակառակորդը, խախտելով հումանիտար հրադադարը, վերսկսել է հրթիռահրետանային հրետակոծությունները՝ հատկապես ինտենսիվ կրակ վարելով հարավ-արևելյան, հյուսիսային և հյուսիս-արևելյան հատվածներում:
«ՊԲ ստորաբաժանումները հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը կասեցնելու համար ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում ձեռնարկում են համարժեք գործողություններ՝ շարունակելով վստահորեն իրականացնել հայրենիքի սահմանների պաշտպանության սրբազան առաքելությունը»,-նշում են Արցախի ՊՆ-ից:

STEPANAKERT, OCTOBER 14, ARMENPRESS. The Azerbaijani military are again violating the humanitarian truce and have launched intense rocket-artillery attacks in the morning of October 14 in the southern, south-eastern, northern and north-eastern directions of Artsakh, the Artsakh Defense Ministry said.
The Azeri bombardments are most intense in the south-eastern, northern and north-eastern sections.
The situation overnight October 13-14 was “relatively stable tense” with artillery battles taking place in individual sections of the frontline.
“The Defense Army units are taking appropriate countermeasures to thwart the Azerbaijani attacks in all directions of the frontline,” the Defense Ministry said.