Ադրբեջանը կրկին լայնամասշտաբ ռազմական գործողություններ է սկսել առաջնագծի երկայնքով. մասնակցում են վարձկան-ահաբեկիչներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանը շարունակում է կոպտորեն խախտել հումանիտար հրադադարի ռեժիմը և հոկտեմբերի 13-ի վաղ առավոտից կրկին լայնամասշտաբ ռազմական գործողություններ է սկսել առաջնագծի ամբողջ երկայնքով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի քարտուղար Վահրամ Պողոսյանը:
«Հրետանային զինատեսակներից գնդակոծվում են նաև խաղաղ բնակավայրերը: Բանակային ստորաբաժանումների հետ ակտիվ ռազմագործողություններին ադրբեջանական կողմից մասնակցում են մի քանի հազար վարձկան-ահաբեկիչներ: Պաշտպանության բանակը ծանր մարտեր է մղում՝ փորձելով կասեցնել թշնամու նախահարձակ գործողությունները: Պետք է գործադրել բոլոր ջանքերը մինչև ատամները զինված թշնամուն մեծ կորուստներ պատճառելու և հայրենական այս պատերազմում հաղթանակ ապահովելու համար»,-նշում է Պողոսյանը:

Азербайджан ведет широкомасштабные военные действия по всей передовой: участвуют наемники-террористы
Азербайджан продолжает грубо нарушать режим гуманитарного перемирия и с раннего утра 13 октября вновь начал широкомасштабные военные действия по всему периметру передовой линии.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян.
“Артиллерийским оружием обстреливаются и мирные населенные пункты. В активных боевых действиях вместе с армейскими частями с азербайджанской стороны участие принимают и несколько тысяч наемных террористов. Армия обороны ведет упорные бои, пытаясь остановить наступательные действия противника. Необходимо приложить все усилия, чтобы вооруженному до зубов врагу нанести тяжелый урон, чтобы обеспечить победу в нашей Отечественной войне”, - сказал Погосян.