Ադրբեջանը կրկին թիրախավորել է քաղաքացիական օբյեկտներ. գիշերը Մարտակերտում այրվել է բնակարան
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանը հոկտեմբերի 12-ի հույս 13-ի գիշերը շարունակել է թիրախավորել Արցախի խաղաղ բնակավայրերը՝ Ասկերան, Մարտունի և Մարտակերտ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը:
«Գիշերն անհանգիստ է եղել Ասկերան, Մարտունի և Մարտակերտ քաղաքներում։ Ադրբեջանը շարունակել է ռմբակոծել Արցախի բնակավայրերը` խախտելով մարդասիրական նպատակով հոկտեմբերի 10 -ին հայտարարված հրադադարի պահպանման ռեժիմը։ Գիշերը թիրախավորվել են քաղաքացիական օբյեկտներ։ Մարտակերտում այրվել է մեկ բնակարան»,- նշել է Պողոսյանը։

Азербайджан целится в гражданские объекты: в результате обстрела в Мартакерте сгорела квартира
В ночь на 13 октября Азербайджан продолжал обстреливать мирные населенные пункты Арцаха -Аскеран, Мартуни и Мартакерт.
Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь президента Республики Арцах Ваграм Погосян.
“Ночь в городах Аскеран, Мартуни и Мартакерт была неспокойной. Азербайджан, нарушая режим прекращения огня, объявленный 10 октября с гуманитарной целью, продолжал бомбить населенные пункты Арцаха. Ночью мишенями опять были гражданские объекты. В Мартакерте сгорела квартира”, - сообщил Ваграм Погосян. Он добавил, что жертв и раненых нет.