Առաջնագծի տարբեր ուղղություններով Ադրբեջանը կրկին անցել է նախահարձակ գործողությունների
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի առաջնագծի տարբեր ուղղություններով Ադրբեջանը կրկին անցել է նախահարձակ գործողությունների: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի քարտուղար Վահրամ Պողոսյանը:
«Առաջնագծի տարբեր ուղղություններով թշնամու առաջապահ ստորաբաժանումները կրկին անցել են նախահարձակ գործողությունների: Պաշտպանության բանակը դրանք կասեցնելու համար համարժեք քայլեր է իրականացնում»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշում է Պողոսյանը:
Պողոսյանը տեղեկացրել էր նաև, որ Հադրութի հատվածում լայնածավալ մարտական գործողությունները շարունակվում են: Թշնամին, մեծաքանակ ուժեր կենտրոնացրելով այդ ուղղությամբ, ամեն կերպ փորձում է ներխուժել քաղաք:

Azerbaijan again launches offensive in different directions of frontline
STEPANAKERT, OCTOBER 12, ARMENPRESS. The Azerbaijani forces have again launched offensive operations in different directions of the Artsakh frontline, Artsakh President’s spokesperson Vahram Poghosyan said.
“The adversary’s units have again launched offensive in different directions of the frontline. The Defense Army is taking appropriate measures to suppress the attacks”, he said.
Earlier today Poghosyan informed that the large-scale military operations continue in the Hadrut section. The adversary has concentrated large number of forces and is attempting to invade the town at any cost.