Փաշինյանը վերջին մեկ տարում զորացրված տղաներին կոչ արեց զինվորագրվել Հայոց բանակին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վերջին մեկ տարում զինծառայությունից զորացրված տղաներին կոչ արեց ներկայանալ Կենտրոնական հավաքակայան և զինվորագրվել Հայոց բանակին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Փաշինյանն ասաց «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի ուղիղ եթերի ընթացքում:
«Այսօր մեր հանրության ամենամարտունակ հատվածը վերջին մեկ տարվա ընթացքում բանակից զորացրված տղաներն են: Հիմա կոչ եմ անում վերջին մեկ տարվա ընթացքում զորացրված այդ տղաներն` այս պահից սկսած ներկայանալ Կենտրոնական հավաքակայան և զինվորագրվել Հայոց բանակին: Նրանք պետք է իմանան, որ հրավիրվում են Հայրենիքի համար կենաց- մահու կռիվ տալու»,- ասաց Փաշինյանը:
Վարչապետը նշեց, որ Արցախի ու Հայաստանի նկատմամբ Թուրքիայի աջակցությամբ իրականացվող Ադրբեջանի ագրեսիան ոչ թե ուղղակի Ղարաբաղի հարց է, այլ Հայոց ցեղասպանությունը շարունակելու քաղաքականություն:

Пашинян призвал демобилизованных за последний год ребят записаться в добровольцы
Премьер-министр Армении Никол Пашинян призвал демобилизованных с военной службы в прошлом году мужчин явиться в Центральный военкомат и записаться в Армянскую армию добровольцами. Как сообщает Арменпресс, Пашинян сказал об этом в прямом эфире на своей странице в Facebook.
«Сегодня наиболее боеспособная часть нашего общества - это ребята, демобилизованные из армии в прошлом году. Теперь я призываю тех ребят, которые были демобилизованы в прошлом году, приходить в Центральный сборный пункт и записываться в Армянскую армию. Они должны знать, что их приглашают на войну за Родину», - сказал Пашинян.
Премьер-министр отметил, что агрессия Азербайджана против Арцаха и Армении при поддержке Турции - это не просто карабахский вопрос, а политика продолжения Геноцида армян.