Փաշինյանը վերջին մեկ տարում զորացրված տղաներին կոչ արեց զինվորագրվել Հայոց բանակին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վերջին մեկ տարում զինծառայությունից զորացրված տղաներին կոչ արեց ներկայանալ Կենտրոնական հավաքակայան և զինվորագրվել Հայոց բանակին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին Փաշինյանն ասաց «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի ուղիղ եթերի ընթացքում:
«Այսօր մեր հանրության ամենամարտունակ հատվածը վերջին մեկ տարվա ընթացքում բանակից զորացրված տղաներն են: Հիմա կոչ եմ անում վերջին մեկ տարվա ընթացքում զորացրված այդ տղաներն` այս պահից սկսած ներկայանալ Կենտրոնական հավաքակայան և զինվորագրվել Հայոց բանակին: Նրանք պետք է իմանան, որ հրավիրվում են Հայրենիքի համար կենաց- մահու կռիվ տալու»,- ասաց Փաշինյանը:
Վարչապետը նշեց, որ Արցախի ու Հայաստանի նկատմամբ Թուրքիայի աջակցությամբ իրականացվող Ադրբեջանի ագրեսիան ոչ թե ուղղակի Ղարաբաղի հարց է, այլ Հայոց ցեղասպանությունը շարունակելու քաղաքականություն:

Recently demobilized Armenian men asked to voluntarily join military amid threat of genocide
YEREVAN, OCTOBER 5, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan has asked former servicemen who were demobilized within the last 1 year to voluntarily join the military amid the Azerbaijani attacks.
“Today, the most combat ready segment of our society are the men who were demobilized from service within the past one year. I am now calling on them to report to the central gathering station starting now and join the Armenian army. They must know that they are being invited to join a life or death battle for their homeland,” Pashinyan said in a live address on social media.
He said that the ongoing Turkish-backed Azeri aggression isn’t simply a matter of Karabakh, but the policy of continuing the Armenian Genocide.