Հակառակորդին պատճառված են կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի մեծ կորուստներ. ԱՀ ՊԲ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի և Ադրբեջանի շփման գծի ողջ երկայնքով այս պահին էլ ընթանում են մարտական գործողություններ. հատկապես ինտենսիվ են հյուսիսային և հարավային ուղղություններով:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին մամուլի ասուլիսին ասաց Արցախի պաշտպանության բանակի մամուլի պատասխանատու, փոխգնդապետ Սուրեն Սարումյանը:
«Հակառակորդը կիրառում է իր ողջ զինանոցը՝ անօդաչու թռչող սարքեր, ավիացիա, զրահատանկային և հատուկ նշանակության ստորաբաժանումներ, հրետանի: Պաշտպանության բանակի մարտիկները, ցուցաբերելով հերոսության անօրինակ դրսևորումներ, հետ են մղում հակառակորդի գրոհները՝ ամուր կանգնած իրենց բնագծերում»,- նշեց Սարումյանը:
Նրա խոսքով՝ հակառակորդին պատճառված են կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի մեծ կորուստներ, որոնց թիվը տվյալ պահին ճշտվում է:
Սարումյանը հայտնեց, որ հակառակորդը շարունակում է խախտել պատերազմի բոլոր գրված և չգրված օրենքները՝ թիրախավորելով նաև խոր թիկունքում գտնվող բնակավայրերը:
«Այսօր ևս խաղաղ բնակավայրերը ենթարկվել են հրետակոծության, այդ թվում հրթիռային հարվածներ են հասցվել մայրաքաղաք Ստեփանակերտի քաղաքացիական օբյեկտներին: ՊԲ մարտիկներն ամուր կանգնած են հայրենիքի պաշտպանության դիրքերում»,- ասաց ԱՀ ՊԲ մամուլի պատասխանատուն:
Հակառակորդը հոկտեմբերի 2-ին ևս հարվածել էր Ստեփանակերտի ուղղությամբ: Ադրբեջանի կողմից Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտին հոկտեմբերի 2-ին հասցված հարվածների արդյունքում խաղաղ բնակչության շրջանում կան տուժածներ: Հոկտեմբերի 2-ի երեկոյան հասցված հրթիռային հարվածների արդյունքում զոհվել է 1 մարդ, վիրավորվել 4-ը: Ստեփանակերտից բնակչությունը չի տարհանվել:

Противнику нанесены большие потери в живой силе и в военной технике: АО Арцаха
В настоящее время боевые действия идут по всему периметру линии соприкосновения ВС Арцаха и Азербайджана. Особенно интенсивно - в Северном и Южном направлениях.
Как передает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции сказал пресс-секретарь Армии обороны Арцаха, подполковник Сурен Сарумян.
“Противник применяет весь свой арсенал - беспилотные летательные аппараты, авиацию, бронетанковые подразделения и подразделения специального назначения, артиллерию. Бойцы Армии обороны, твердо стоящие на своих рубежах, проявляя беспрецедентные проявления героизма, отражают все атаки противника”, - отметил Сарумян.
Он сообщил что, противнику нанесены большие потери в живой силе и в военной технике, их количество на данный момент уточняется.
Сарумян сообщил, что противник продолжает нарушать все писанные и неписаные законы войны, целясь в населенные пункты, находящиеся в глубоком тылу.
Сегодня артобстрелу подверглись мирные населенные пункты, в том числе были нанесены ракетные удары по гражданским объектам Степанакерта.
В результате ударов, нанесенных Азербайджаном по столице Арцаха Степанакерту 2 октября, среди мирного населения есть пострадавшие. В результате ракетных ударов, нанесенных вечером 2 октября, погиб один человек, четверо получили ранения.