Արցախի անկախության օրվա առթիվ նախագահ Հարությունյանն այցելել է Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 2-ին Արցախի Հանրապետության օրվա առթիվ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ այցելել է Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր և ծաղկեպսակ խոնարհել Արցախյան և Հայրենական պատերազմում զոհվածների հիշատակին:
Արայիկ Հարությունյանը և Արարատ Միրզոյանը ծաղիկներ են խոնարհել նաև քաղաքային հուշահամալիրի հարևանությամբ գտնվող արցախյան պատերազմի զոհերի շիրիմներին և ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի առաջին նախագահ, Արցախի հերոս Արթուր Մկրտչյանի հուշաքարին:
Պաշտոնական արարողակարգին մասնակցում էին հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանականներ, կառավարության բարձրաստիճան անդամներ, Պաշտպանության բանակի հրամկազմի ներկայացուցիչներ:

По случаю Дня независимости Арцаха президент Арутюнян посетил Мемориальный комплекс Степанакерта
2 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян в связи с Днем независимости Республики Арцах вместе с председателем Национального собрания Республики Армения Араратом Мирзояном посетил городской мемориальный комплекс Степанакерта и возложил венок к памятнику погибшим в Арцахской и в Отечественной войнах.
Араик Арутюнян и Арарат Мирзоян возложили цветы к могилам героев Арцахской войны, находящимся по соседству с городским мемориальным комплексом, а также к памятнику первому председателю Верховного Совета НКР, герою Арцаха Артуру Мкртчяну.
В официальной церемонии участие приняли парламентарии обеих армянских республик, члены правительства, представители командного состава Армии обороны.