Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի յոթ նոր դեպք
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը՝ ներկայացնելով երկրի Առողջապահության նախարարության տվյալները:
Վարակակիրներից հինգը Մարտունու շրջանի Նոր Շեն գյուղից են, նախորդ օրը Ստեփանակերտ քաղաքում հաստատված դեպքի շփման շրջանակից, մյուս երկուսի մոտ վարակը հաստատվել է բուժհասատատություն դիմելիության ժամամանակ իրականացված հետազոտության հետևանքով։
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 295 մարդու մոտ, որից 265-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում են ստանում 28 քաղաքացի, ընդհանուր մեկուսացված են 55 քաղաքացի:
Թեստավորումների նպատակով 362 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 10 897 փորձանմուշի հետազոտություն:
Արձանագրվել է մահվան երկու դեպք, երբ բուժառուների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Արցախի Հանրապետությունում 2020 թվականի ապրիլի 12-ին հայտարարված և մինչև օգոստոսի 12-ը երկարաձգված արտակարգ իրավիճակի ժամկետը՝ 2020 թվականի օգոստոսի 12-ի ժամը 22:00-ից մինչև 2020 թվականի սեպտեմբերի 12-ի ժամը 22:00-ը ներառյալ։

В Арцахе подтверждено семь случаев COVID-19
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Информационный штаб Арцаха, представляя данные Министерства здравоохранения страны.
Пятеро из зараженных - из села Нор Шен Мартунинского района, это контакты заражения, обнаруженного накануне в Степанакерте, у остальных двух инфекция была подтверждена в медучреждении в результате проведенных исследований.
По сей день, COVID-19 подтвержден у 295 человек, 265 из них уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 28 пациентов, в изоляции находятся 55 человек
В целях тестирования был проведен забор 362 проб. Всего проведено 10 897 тестов.
В стране случаев смерти от COVID-19 не зафиксировано. Были два случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни.