Արշակյանը տավուշյան մարտերից հետո ռազմարդյունաբերության նկատմամբ հետաքրքրության աճ է նկատել
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը տավուշյան մարտերից հետո հայկական ռազմարդյունաբերության նկատմամբ հետաքրքրության աճ է արձանագրել:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Արշակյանն ասաց օգոստոսի 26-ին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում:
«Տավուշյան դեպքերից հետո որոշակի հետաքրքրության աճ ունենք՝ չնայած մինչև դա էլ կար մեր այցելությունների ու միջազգային ցուցահանդեսներին մասնակցության արդյունքում: Մարտերից հետո, իհարկե, հետաքրքրությունն ավելացել է»,- ասաց Արշակյանը:
Հուլիսի 12-21-ը Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի Հանրապետության սահմանին Տավուշի ուղղությամբ սանձազերծված գործողությունների ընթացքում մարտական պայմաններում հաջողությամբ իրականացվել են հայկական արտադրության անօդաչու թռչող սարքերի փորձարկումներ:

Аршакян после тавушских боев заметил рост интереса к военной промышленности
Министр высокотехнологичной промышленности Акоп Аршакян после тавушских боев заметил рост интереса к армянской военной промышленности.
Как передает Арменпресс, об этом Аршакян сказал на пресс-конференции 26 августа.
“После событий в Тавуше заметен определенный интерес к военной промышленности, хотя в результате наших визитов и участия в международных выставках он был и до этого. После тавушских боев, интерес конечно, возрос”, - сказал Аршакян.
В ходе военных действий с 12 по 21 июля, развернутых азербайджанскими ВС на границе Республики Армения в направлении Тавушской области, в боевых условиях успешно были использованы беспилотные летательные аппараты армянского производства.