Մնացականյանը Դուշեթի ավտովթարի կապակցությամբ զորակցություն է հայտնել Վրաստանի իր գործընկերոջը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Վրաստանի ԱԳ նախարար Դավիդ Զալկալիանիի հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ պաշտոնական կայքը:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում նախարար Մնացականյանը զորակցություն է հայտնել նախարար Զալկալիանիին Դուշեթի շրջանում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի կապակցությամբ` ցավակցելով զոհվածների ընտանիքներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթելով վիրավորներին:
Արտգործնախարարներն անդրադարձել են երկկողմ օրակարգի մի շարք հարցերի՝ կարևորելով բազմոլորտ համագործակցության հետագա ամրապնդման ուղղությամբ շարունակական ջանքերի գործադրումը:
Նախարարներ Մնացականյանը և Զալկալիանին մտքեր են փոխանակել նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման և դրա սոցիալ-տնտեսական հետևանքների հասցեագրման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերի շուրջ:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում ՀՀ արտաքին գործերի նախարարը կարևորել է տարածաշրջանային խաղաղության, կայունության և անվտանգության պահպանմանն ուղղված քայլերը և այս ուղղությամբ փոխգործակցությունը:

Мнацаканян выразил соболезнование своему грузинскому коллеге в связи с ДТП в Душете
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян провел телефонный разговор с министром иностранных дел Грузии Давидом Залкалиани.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает официальный сайт МИД Армении.
В ходе телефонной беседы министр Мнацаканян выразил соболезнование министру Залкалиани в связи с трагической автокатастрофой, произошедшей в Душетском районе, также и членам семей погибших и пожелал раненым скорейшего выздоровления.
Министры иностранных дел коснулись и ряда вопросов двусторонней повестки дня, отметив важность последовательных усилий по дальнейшему укреплению многоотраслевого сотрудничества.
Министры Мнацаканян и Залкалиани обменялись мнениями вокруг шагов по предотвращению распространения COVID-19 и его социально-экономических последствий.
В ходе телефонной беседы министр иностранных дел Армении отметил важность шагов, направленных на сохранение регионального мира, стабильности и безопасности и взаимодействия в этом направлении.