Արցախում կորոնավիրուսի նոր դեպք չի հաստատվել
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը՝ հղում անելով երկրի Առողջապահության նախարարարության տվյալներին:
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 271 մարդու մոտ, որից 249-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում են ստանում 20, ընդհանուր մեկուսացված են 38 քաղաքացի: Բժիշկները 2 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 186 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 9 314 փորձանմուշի հետազոտություն:
Արցախում կորոնավիրուսից մահվան դեպք չի արձանագրվել: Արձանագրված երկու դեպքերում քաղաքացիների մոտ ախտորոշվել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով:

В Арцахе нет новых случаев COVID-19
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает информационный штаб Арцаха, представляя данные Министерства здравоохранения.
По сей день, COVID-19 подтвержден у 271 человека, 249 из них уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 20 пациентов, в изоляции находятся 38 человек. Врачи оценивают состояние двух пациентов как тяжелое, двоих – как средней тяжести.
В целях тестирования был проведен забор 186 проб. Всего проведено 9 314 тестов.
В стране случаев смерти от COVID-19 не зафиксировано. Были два случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни.