Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի մեկ նոր դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետությունում օգոստոսի 24-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսի մեկնոր դեպք:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը՝ ներկայացնելով երկրի Առողջապահության նախարարության տվյալները:
Վարակակիրը Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչ է, նախկինում հաստատված օջախի կոնտակտավոր և գտնվում էր մեկուսացման մեջ։
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 271 մարդու մոտ, որոնցից 249-ը հաղթահարել են հիվանդությունը: Փաստացի բուժում են ստանում 20, ընդհանուր մեկուսացված են 39 քաղաքացի:
Բժիշկները 2 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 1-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 140 նմուշառում է իրականացվել:
Մինչ այսօր կատարվել է 9 128 փորձանմուշի հետազոտություն:
Արցախում կորոնավիրուսից մահվան դեպք չի արձանագրվել: Արձանագրված երկու դեպքում վարակակիրների մոտ ախտորոշվել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, սակայն նրանց մահը վրա է հասել այլ պատճառներով:

В Арцахе выявлен один новый случай COVID-19
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает информационный штаб Арцаха, представляя данные Министерства здравоохранения страны.
Инфицированный - житель Степанакерта, контактировавший с больным из ранее установленного очага, он находился в изоляции.
По сей день COVID-19 был подтвержден у 271 человека, 249 из которых уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 20 пациентов, всего изолировано 39 граждан.
Врачи оценивают состояние двух пациентов как тяжелое, 1 - как средней тяжести. В целях тестирования было проведено 140 заборов проб. Всего проведено 9 128 тестов.
В Арцахе не зафиксировано случаев смерти от COVID-19. Есть два случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, наступившей не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни.