Արցախում կորոնավիրուսի 3 նոր դեպք է հաստատվել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետությունում հուլիսի 27-ի դրությամբ՝ հաստատվել է կորոնավիրուսի 3 նոր դեպք: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը, հղում անելով երկրի Առողջապահության նախարարության տվյալներին:
Վարակակիրներից 2-ը Ստեփանակերտ քաղաքից են՝ նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ, 1-ն էլ Ասկերանի շրջանի Այգեստան համայնքից:
Արցախում գրանցվել է կորոնավիրուսից առողջացման 5 նոր դեպք: Կորոնավիրուսով հիվանդ 9 քաղաքացու առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր, 10-ինը՝ միջին ծանրության:
Արցախում COVID-19-ը ընդհանուր առմամբ ախտորոշվել է 215 մարդու մոտ, որից 153-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 61, ընդհանուր մեկուսացված է 128 քաղաքացի: Թեստավորումների նպատակով 83 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր իրականացվել է 4 774 փորձանմուշի հետազոտություն:
Արցախում կորոնավիրուսից մահվան դեպք չի արձանագրվել: Արձանագրվել է մահվան մեկ դեպք, երբ քաղաքացու մոտ ախտորոշվել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով:

В Арцахе подверждено 3 новых случая COVID-19
По положению на 27 июля в Республике Арцах подтверждено 3 новых случая COVID-19. Как передает Арменпресс, об этом сообщает информационный штаб Арцаха, ссылаясь на данные Министерства здравоохранения страны.
Двое зараженных - из Степанакерта, это контакты из ранее выявленных очагов. Третий - из общины Айгестан Аскеранского района.
В Арцахе от COVID-19вылечились 5 пациентов. Состояние 9 пациентов с диагнозом COVID-19 оценивается как тяжелое, 10 - средней тяжести.
В общей сложности в Арцахе диагностировано 215 случаев COVID-19, 153 из которых уже преодолели болезнь. Фактическое лечение получают 61 больных, изолировано 128 человек. Проведено 4 774 тестов.
Зафиксирован один случай смерти, у пациента была диагностирована коронавирусная болезнь, однако смерть наступила по другой причине.