Վարչապետը բանակին աջակցել ցանկացողներին հորդորում է նվիրատվությունները կատարել հիմնադրամին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ի պատասխան բանակին ֆինանսական աջակցություն ցուցաբերել ցանկացող բազմաթիվ հայրենակիցների նամակների և դիմումների, հորդորում է նվիրատվությունները կատարել Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` վարչապետ Փաշինյանն այս մասին գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Սիրելի հայրենակիցներ, քանի որ այս օրերին բազմաթիվ նամակներ ենք ստանում, զանգեր, որոնց հեղինակ մեր հայրենակիցները հետաքրքրվում են, թե ինչպես կարող են մեր բանակին ֆինանսական աջակցություն ցուցաբերել, տեղեկացնում եմ, որ նման ցանկություն ունեցող մեր հայրենակիցները իրենց նվիրատվությունները կարող են փոխանցել Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին: Նվիրատվությունները կարելի է կատարել օնլայն եղանակով»,-գրել է վարչապետն ու տեղադրել նաև կայքի հղումը, որի միջոցով կարելի է անել նվիրատվությունները:
Փաշինյանը հորդորել է նաև ձեռնպահ մնալ բանակի համար որեւէ գույք ձեռք բերելու նախաձեռնությունից՝ նշելով, որ այդ գույքի համար ծախսվելիք գումարը պարզապես փոխանցեն Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին, որի գործունեությունը լիարժեք թափանցիկ է, եւ գտնվում է օրենքով նախատեսված վերահսկողության ներքո, ու կանխավ շնորհակալություն է հայտնել:

Премьер-министр желающих поддержать армию призвал благотворительные взносы делать в фонд
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в ответ на письма и заявления многочисленных соотечественников, желающих оказать финансовую помощь армии, призвал делать пожертвования в Фонд страхования военнослужащих. Как передает «Арменпресс», об этом Пашинян написал на своей странице в Facebook.
“Дорогие соотечественники, поскольку в эти дни мы получаем многочисленные письма, звонки, авторы которых наши соотечественники интересуются тем, каким образом они могут оказать финансовую помощь нашей армии, сообщаю, что наши соотечественники, желающие могут передавать свои благотворительные взносы в Фонд страхования военнослужащих. Благотворительные взносы можно делать онлайн”, - написал премьер-министр и разместил также и ссылку на сайт, посредством которого можно их делать.
Пашинян также призвал воздержаться от инициатив по приобретению какого-либо имущества для армии, отметив, что деньги, которые будут потрачены на это имущество, проще перечислять в Фонд страхования военнослужащих, деятельность которого прозрачна, и находится под контролем, предусмотренным законом. Он заранее выразил свою благодарность.