Արցախում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 4-ով
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետությունում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվն ավելացել է 4-ով, վարակի նոր օջախներ են հայտնաբերվել մայրաքաղաք Ստեփանակերտում և Մարտակերտ քաղաքում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ինչպես հայտնում է Արցախի տեղեկատվական շտաբի «Ֆեյսբուք»-ի էջը, այս մասին հաղորդում է Առողջապահության նախարարությունը:
«Ստեփանակերտում և Մարտակերտում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսային վարակի մեկական օջախ՝ յուրաքանչյուրում մեկ դեպքի հաստատմամբ: Եվս 2 նոր դեպք գրանցվել է Ստեփանակերտի նախկինում հաստատված օջախի կոնտակտավորների մոտ»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Կորոնավիրուսով հիվանդ 3 քաղաքացի առողջացել և թողել է մեկուսացման վայրը: Ընդհանուր առմամբ, հաստատված դեպքերի քանակը 146 է: Այս պահին մեկուսացված է 77, հիվանդությունը փաստացի հաղթահարում է 30 քաղաքացի: Հիվանդներից մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծանր, ևս մեկ հիվանդի վիճակ՝ միջին ծանրության: COVID-19 ախտորոշմամբ մյուս վարակակիրների առողջական վիճակը բավարար է:

Число подтвержденных случаев COVID-19 в Арцахе увеличилось на 4
Число подтвержденных случаев COVID-19 в Республике Арцах увеличилось на 4, новые очаги заражения обнаружены в столице Степанакерте и в городе Мартакерт.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения Арцаха.
“В Степанакерте и в Мартакерте обнаружено по одному очагу коронавирусной инфекции с подтверждением по одному случаю в каждом. Еще два новых случая были зафиксированы в ранее обнаруженных очагах Степанакерта”, - говорится в сообщении.
Трое больных с диагнозом COVID-19 выздоровели и оставили место изоляции. Общее количество подтвержденных случаев - 146. На данный момент изолированы 77 человек, фактическое лечение получают 30 человек. Состояние одного из пациентов оценивается как тяжелое, состояние еще одного больного - средней тяжести. Состояние остальных больных с диагнозом COVID-19 удовлетворительное.