Մոսկվայից վերադառնալուց հետո Դավիթ Տոնոյանը 2 անգամ թեստավորվել է. արդյունքը բացասական է
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հունիսի 24-ին Մոսկվայում կայացած Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 75-ամյակին նվիրված զորահանդեսից վերադառնալուց հետո աշխատավայրում եղել է ինքնամեկուսացման մեջ։
«Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան՝ արդյոք Մոսկվայից վերադառնալուց հետո նախարարը հետազոտվել է, այս մասին ասաց նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Վերադառնալու 7-րդ օրը, ըստ կարգի, երկու անգամ թեստավորվել է՝ հետազոտման ԻՖԱ և ՊՇՌ մեթոդներով։ Թեստերի արդյունքները բացասական են, և նախարարը շարունակում է լիարժեքորեն կատարել ծառայողական պարտականությունները»,- նշեց Ստեփանյանը։
Հունիսի 24-ին Մոսկվայում կայացած Հայրենական Մեծ Պատերազմի 75-րդ տարեդարձին նվիրված շքերթին Հայաստանը ներկայացել է 75 հոգուց բաղկացած զորախմբով` պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի գլխավորությամբ։

По возвращении из Москвы Давид Тоноян дважды тестировался: результаты отрицательные
Министр обороны Армении Давид Тоноян после возвращения с военного парада, посвященного 75-летию Победы в Великой Отечественной войне, 24 июня находился в самоизоляции на своем рабочем месте.
На ответ на вопрос Арменпресс, тестировался ли министр после возвращения из Москвы, ответила пресс-секретарь министерства Шушан Степанян.
“На 7-й день после возвращения, согласно установленному порядку, Давид Тоноян дважды был протестирован методами исследования ИФА и ПЦР. Результаты тестов отрицательные, и министр продолжает полноценно выполнять свои служебные обязанности”, - представила Шушан Степанян.
На параде, посвященном 75-летию Великой Отечественной войны, который состоялся 24 июня в Москве, Армения была представлена в составе 75 военнослужащих во главе с министром обороны Давидом Тонояном.