Ծիծեռնակաբերդում խոշոր հրդեհ է բռնկվել․ ԼՐԱՑՎՈՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայոց ցեղասպանության Ծիծեռնակաբերդ հուշահամալիրի տարածքում խոշոր հրդեհ է բռնկվել։Ինչպես տեղեկացնում է«Արմենպրես»-ը,հրդեհի լուսանկարները և տեսանյութերը հրապարակում են ֆեյսբուքյան օգտատերերը։
Մանրամասները ճշտվում են։
Հրդեհը բռնկվել է խոտածածկ տարածքում։
«Արմենպրես»-ի թղթակիցը դեպքի վայրից հաղորդում է, որ ժամանել են ԱԻՆ փրկարարական ծառայության մի քանի մարտական հաշվարկ և փորձում են մարել հրդեհը։
ԱԻՆ նախարարի մամուլի խոսնակ Էդմոն Զարդարյանը նշեց, որ հրդեհի բարդության «Բիս 1» կանչով 10 մարտական հաշվարկ պայքարում է կրակի դեմ։ «Փրկարարական ծառայության ղեկավար կազմը դեպքի վայրում է, որպեսզի ավելի լավ կառավարեն աշխատանքը»- ասաց Զարդարյանը։
Երևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Հակոբ Կարապետյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է, որ քիչ առաջ այդ տարածքում խոշոր հրավառություն է կազմակերպվել։

На территории Цицернакаберда вспыхнул крупный пожар: ОБНОВЛЯЕТСЯ
На территории Цицернакаберда, Мемориала жертв Геноцида армян, вспыхнул крупный пожар. Как сообщает Арменпресс, фото и видео пожара публикуют пользователи Facebook.
Детали уточняются.
Пожар вспыхнул на травяных участках.
Корреспондент «Арменпресс» сообщает с места происшествия, что несколько пожарных бригад Спасательной службы МЧС прибыли и пытаются потушить пожар.
Пресс-секретарь министра по чрезвычайным ситуациям Эдмон Зардарян отметил, что 10 пожарных бригад борются с огнем. «Руководство Службы спасения находится на месте, чтобы лучше управлять работой», - сказал Зардарян.
Пресс-секретарь мэра Еревана Акоп Карапетян написал на своей странице в Facebook, что недавно в этом участке был организован большой фейерверк.