Դատախազությունը Ծառուկյանին կալանավորելու պահանջով վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Գլխավոր դատախազությունը «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար, պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու միջնորդությունը մերժելու՝ Երևանի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնեցին ՀՀ գլխավոր դատախազությունից:
Վերաքննիչ բողոքն այսօր մուտքագրվել է ՀՀ Վերաքննիչ քրեական դատարան:
Դատարանը հունիսի 21-ին մերժել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի կալանքի միջնորդությունը։ Ավելի ուշ ՀՀ դատախազությունից հայտնել էին, որ դատախազությունը ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարան է բողոքարկելու Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանամն միջոց ընտրելու վերաբերյալ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտի ներկայացրած միջնորդության մասին Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի՝ Ծառուկյանին չկալանավորելու որոշումը։

Prosecutor's Office files complaint to Court of Appeal for remanding Gagik Tsarukyan
YEREVAN, JUNE 23, ARMENPRESS. The Prosecutor General's Office of Armenia has filed a complaint to the Court of Appeal against the court decision of rejecting the motion to remand head of ''Prosperous Armenia'' Party, MP Gagik Tsarukyan, ARMENPRESS was informed from the press service of the Prosecutor General's Office.
The appeal was submitted to the Criminal Court of Appeal today.
Tsarukyan was stripped of parliamentary immunity on June 16, but a Yerevan Court of General Jurisdiction denied the motion of remanding him on June 21.
Gagik Tsarukyan is charged with giving electoral bribes and also economic crimes. He denies any wrongdoing.