Կառավարությունը մինչև 100 աշխատող ունեցող ընկերություններին դրամաշնորհ կհատկացնի
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունը գրավոր ընթացակարգով ընդունել է հակաճգնաժամային 18-րդ միջոցառումը։ Այդ մասին կառավարության նիստում նշեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այն գործատուներին, ընկերություններին, որտեղ ճգնաժամի մեկնարկից ի վեր պահպանվել են աշխատատեղերը և որոշ փոքր տարբերություններով պահպանվել է աշխատավարձային ֆոնդը, կառավարությունը կվճարի յուրաքանչյուր հինգերորդ աշխատողի աշխատավարձի չափով դրամաշնորհ», - «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց վարչապետը՝ ավելացնելով, որ միջոցառումը վերաբերում է մինչև հարյուր աշխատող ունեցող ընկերություններին։
«Մենք սրանով ուզում ենք մեր խրախուսանքի ու գնահատանքի խոսքն ասել այն ընկերություններին, որոնք այս դժվար ժամանակներում կարողացել են աշխատատեղերը ու աշխատավարձային ֆոնդը պահպանել», - նշեց վարչապետը։
Վարչապետն ասաց, որ այս պահի դրությամբ՝ հակաճգնաժամային միջոցառումներով բաշխված է ավելի քան 76 միլիարդ դրամ ու շահառու է հանդիսանում շուրջ 26 հազար իրավաբանական անձ և 1 միլիոն 100 հազարը գերազանցող ֆիզիկական անձ։

Правительство Армении выделит гранты компаниям, имеющим до 100 сотрудников
Правительство Армении приняло 18-ю антикризисную программу. Как передает «Арменпресс», об этом на заседании правительства заявил премьер-министр Никол Пашинян.
“Тем работодателям, компаниям, которые с начала кризиса сохранили свои рабочие места и с некоторыми небольшими различиями сохранили и фонд зарплат, правительство выплатит грант в размере зарплаты каждого пятого работника”, - сказал премьер, добавив, что мероприятие касается компаний, имеющих до ста сотрудников.
“Этим мы хотим поощрить те компании, которые в эти трудные времена сумели сохранить свои рабочие места и фонд зарплаты”, - отметил премьер-министр.
Премьер-министр сказал, что на данный момент в рамках антикризисных программ уже распределено более 76 млрд драмов, и бенефициарами стали около 26 000 юридических и физические лиц, сумма превышает 1 млн 100 000 драмов.