Արցախում 28 քաղաքացու թեստավորման արդյունքում կորոնավիրուս չի հայտնաբերվել
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախում 28 քաղաքացուց նոր կորոնավիրուսի թեստավորման համար նմուշառում է իրականացվել և ուղարկվել Հայաստանի Հանրապետություն, հետազոտության արդյունքում կորոնավիրուսի վարակ չի հաստատվել:
«Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ Արցախի տեղեկատվական շտաբի «Ֆեյսբուք»-ի էջից:
«Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ այսօր 28 քաղաքացուց նոր կորոնավիրուսի թեստավորման համար նմուշառում է իրականացվել և ուղարկվել ՀՀ: Հետազոտության արդյունքում 28 քաղաքացու կորոնավիրուսի ախտորոշման թեստի պատասխանը բացասական է, այսինքն՝ նրանց մոտ կորոնավիրուսի վարակ չի հաստատվել»,-հայտնում են շտաբից:
Այս պահի դրությամբ, Արցախում արձանագրվել է նոր կորոնավիրուսի վարակման 7 դեպք․ 2 մարդ բուժվել է: Կոչ է արվում կեղծ և չստուգված լուրերից խուսափելու համար հետևել պաշտոնական լրահոսին:

У 28 протестированых граждан Арцаха коронавирус не подтвержден
В Арцахе выборочно у 28 граждан была проведен тест на новый коронавирус и отправлен в Республику Армения. В результате анализа наличие коронавирусной инфекции не было подтверждено.
Об этом Арменпресс стало известно со страницы информационного штаба Арцаха в Facebook.
«Министерство здравоохранения Республики Арцах сообщает, что сегодня были взяты образцы у 28 граждан и отправлены в Армению для теста на новый коронавирус. В результате исследования результаты всех 28 граждан оказались отрицательными, то есть не было подтверждено наличие коронавирусной инфекции», - сказали в штабе.
В настоящее время в Арцахе зарегистрировано 7 случаев коронавирусной инфекции. 2 человека излечились. Граждан призывают брать информацию из официальных новостей, чтобы избежать ложных и непроверенных новостей.