Արցախի Միրիկ գյուղի բոլոր բնակիչների համար սահմանվել է ինքնամեկուսացման ռեժիմ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Միրիկ գյուղի բոլոր բնակիչների համար ինքնամեկուսացման ռեժիմ է սահմանվել այնտեղ հայտնաբերված կորոնավիրուսի վարակման դեպքի պատճառով։ «Արմենպրես»–ի փոխանցմամբ` այս մասին ապրիլի 7–ին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց Արցախի պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը։
«Հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ գյուղում ապրում է ընդամենը 40 ընտանիք, որոշել ենք գյուղի բոլոր բնակիչների համար սահմանել ինքնամեկուսացման ռեժիմ` վարակի տարածումը հնարավորինս կանխելու համար»,– ասաց պետական նախարարը։
Արցախում կորոնավիրուսով վարակման առաջին դեպքը հաստատվել է ապրիլի 7–ին։ Միրիկ գյուղի բնակիչը Արցախ էր վերադարձել Հայաստանից։ Նրա հետ շփման մեջ եղած 17 անձ մեկուսացվել է։

Для всех жителей села Мирик в Арцахе установлен режим самоизоляции
Для всех жителей села Мирик в Арцахе установлен режим самоизоляции из-за обнаруженной там коронавирусной инфекции. Как сообщает Арменпресс, об этом на пресс-конференции 7 апреля заявил государственный министр Арцаха Григорий Мартиросян.
«Принимая во внимание тот факт, что в селе проживает всего 40 семей, мы решили установить режим самоизоляции для всех жителей села, чтобы максимально предотвратить распространение инфекции», - сказал государственный министр.
Первый случай коронавирусной инфекции в Арцахе был подтвержден 7 апреля. Житель села Мирик вернулся в Арцах из Армении. Контактировавших с ним 17 человек были изолированы.