Արցախում մարտի 23-ի դրությամբ կորոնավիրուսային վարակի դեպք չի գրանցվել
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետությունում մարտի 23-ի դրությամբ, կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) դեպք չի գրանցվել: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը:
«Կեղծ և չստուգված լուրերից խուսափելու համար, կրկին կոչ ենք անում հետևել Արցախի Հանրապետությունում ձևավորված նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի տեղեկատվական շտաբի միջոցով տարածվող պաշտոնական լրահոսին: Հորդորում ենք պահպանել կորոնավիրուսային վարակի տարածումը կանխարգելող՝ ԱՀ առողջապահության նախարարության կողմից առաջարկվող միջոցները»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:

По положению на 23 марта в Арцахе не зарегистрировано случаев коронавирусной инфекции
По состоянию на 23 марта в Республике Арцах не зарегистрировано случаев коронавирусной инфекции COVID-19. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Министерство здравоохранения Республики Арцах.
“Во избежание ложных и непроверенных слухов мы вновь призываем следить за официальными сообщениями, распространяемыми посредством сформированного в Республике Арцах информационного штаба межведомственной комиссии, координирующей работы по предотвращению распространения нового коронавируса. Призываем соблюдать меры, предприсанные Министерством здравоохранения Республики Арцах по предотвращению распространения коронавирусной инфекции”, - говорится в сообщении МЗ Арцаха.