Մեկուսացված քաղաքացիներից մեկին ծննդյան օրը բժիշկներն անակնկալ են մատուցել
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կորոնավիրուսի տարածմամբ պայմանավորված մեկուսացված քաղաքացիներից մեկին, ում ծննդյան օրն է, բժիշկներն անակնկալ են մատուցել: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, առողջապահության կազմակերպիչ Նարեկ Վանեսյանը, ով մեկուսարաններից մեկում ղեկավարում է կարանտինային ռեժիմը, «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի էջում հրապարակել է տեսանյութ այն մասին, թե ինչպես են բժիշկները երգելով, տորթով ու քաղցրավենիքով շնորհավորում քաղաքացու ծննդյան տարեդարձը:
«Ծնունդդ շնորհավոր. մեկուսարաններից մեկում, որտեղ ես եմ ղեկավարում, թիմով այ այսպես ենք շնորհավորում մեր ժամանակավորապես մեկուսացված հայրենակցի ծննդյան օրը»,-նշել է Նարեկ Վանեսյանը:
Տեսանյութն իր էջում տեղադրել է նաև ՀՀ առողջապահության նախարարության մամուլի քարտուղար Ալինա Նիկողոսյանը:
Առողջապահության նախարարության տվյալների համաձայն, Հայաստանում մարտի 21-ին արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 24 նոր դեպք: Հայաստանում մարտի 21-ի՝ ժամը 10:00-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը 160 է: Հանրապետությունում կա 600-ից ավելի մեկուսացված անձ:

В день рождения одного из изолированных граждан врачи преподнесли сюрприз
В день рождения одного из граждан, изолированных граждан из-за распространения коронавируса, врачи преподнесли сюрприз.
Как передает Арменпресс, организатор здравоохранения Нарек Ванесян, который координирует карантинный режим в одном из изоляторов, опубликовал в социальной сети Facebook видео о том, как врачи, поздравляли гражданина с песнями, тортом и сладостями.
«С днем рождения! В одном из изоляторов, где руковожу, мы с командой так поздравляем с днем рождения нашего временно изолированного соотечественника», - отметил Нарек Ванесян.
Алина Никогосян, пресс-секретарь Министерства здравоохранения, также разместила видео на своей странице.
В Армении зарегистрировано 24 новых случая коронавирусной инфекции. Об этом сообщает Национальный центр по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения РА. Общее количество подтвержденных случаев коронавируса в Армении на 10:00 часов 21 марта составляет 160.
Правительство Армении объявило чрезвычайное положение в Армении. Чрезвычайное положение действует на всей территории Республики Армения с 18:30 часов 16 марта 2020 года до 14 апреля 2020 года в 17:00.