Լոս Անջելեսում կորոնավիրուսից մահացած երիտասարդն ազգությամբ հայ ԱՄՆ քաղաքացի է
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոս Անջելեսում «Փասադենա» հիվանդանոցում մահացել է ազգությամբ հայ 34-ամյա երիտասարդ, նրա մոտ մեկ շաբաթ առաջ ախտորոշվել էր կորոնավիրուս:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը հայտնեց, որ «մահացած երիտասարդն ազգությամբ հայ ԱՄՆ քաղաքացի է»:
Ինչպես հայտնում է «Asbarez»-ը, երիտասարդը Լոս Անջելեսում կորոնավիրուսից մահացած երկրորդ մարդն է: Երիտասարդի մոտ կորոնավիրուս էր ախտորոշվել մարտի 13-ին:
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում մարտի 20-ի դրությամբ կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը 15 հազար 219 է: ԱՄՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման կենտրոնը հայտնում է, որ մահերի թիվը ԱՄՆ-ում հասել է 201-ի:

Умерший от коронавируса в Лос-Анджелесе молодой человек — армянин, гражданин США
В Лос-Анджелесе, в клинике «Пасадена» умер 34-летний мужчина, армянин по происхождению, у которого около недели назад диагностировали коронавирус.
В беседе с Арменпресс пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян заявила, что «погибший молодой человек является гражданином США армянского происхождения».
Как передает Asbarez, молодой человек - второй погибший от коронавируса в Лос-Анджелесе. Коронавирус у него был диагностирован 13 марта.
Количество подтвержденных случаев коронавируса в Соединенных Штатах на 20 марта составляет 15 219. Центры США по контролю и профилактике заболеваний сообщают, что число смертей в Соединенных Штатах достигло 201.