Արոնյանի կնոջ առողջական վիճակը կայուն է. նա ունի կոտրվածքներ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական շախմատի առաջատարը Լևոն Արոնյանի կնոջ` ԱրիանաԿաոիլիի առողջական վիճակը շարունակում է կայուն գիտակից մնալ:
«Արմենպրես»-ի տեղեկություններով` Կաոիլիի առողջական վիճակը նույն է, նրա գիտակցության մակարդակը կայուն է, սակայն կան ստորին վերջույթների կոտրվածները:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ Արոնյանը կինը մարտի 15-ին` ժամը 00:02-ին, իր վարած «Lexus RX350» մակնիշի ավտոմեքենայով Սեբաստիա փողոցի վրա բախվել էր բետոնե հենասյանը: Նա ծանր վիճակումտեղափոխվել էր հիվանդանոց: Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքիփրկարարականվարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ ևփրկարարական ուժերիվարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքներիիրականացման կենտրոնիփրկարարական ջոկատը:

Состояние жены Ароняна стабильное, имеются переломы
По сведениям «Арменпресс», состояние здоровья Каоили не изменилось, уровень ее сознания стабилен, но есть переломы нижних конечностей.
Ранее мы сообщали, что жена Ароняна врезалась в бетонный столб на своей машине на улице Себастия 15 марта в 12:02. Она была доставлен в больницу в критическом состоянии. На место происшествия выехали пожарно-спасательная команда из Управления по чрезвычайным ситуациям Министерства по чрезвычайным ситуациям Еревана и отряд спасения Центра внедрения специальных спасательных сил.