Անցնող շաբաթ հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 230 անգամ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Մարտի 8-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 230 անգամ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 2000 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից,ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են վստահորեն տիրապետել օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

YEREVAN, MARCH 14, ARMENPRESS. The Azerbaijani troops violated the ceasefire regime over 230 times on Artsakh-Azerbaijan contact line in the period of March 8-14, during which nearly 2000 bullets were fired in the direction of Armenian border guards from different caliber weapons.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Defense Ministry of Artsakh, the front line units of the Defense Army keep control of the situation and continue to take necessary measures for protecting their military positions.