Վրաստանում արգելել են բժշկական դիմակներ ուղարկել արտասահման
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանում արգելել են բժշկական դիմակներով ծանրոցներ ուղարկել արտասահման: Այդ մասին ասված Է Վրաստանի փոստի հայտարարության մեջ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Վրաստանում բժշկական դիմակների սուր պակաս կա: Երկրում կորոնավիրուսով վարակման առաջին դեպքերի հայտնաբերումից հետո դիմակները դարձել են ամենապահանջված ապրանքը դեղատներում: Դեղագործական ընկերություններում հայտարարել են, որ իրենց պահեստները դատարկ են, իսկ այդ ապրանքը ոչ մի տեղից հնարավոր չԷ բերել. Վրաստանին դիմակների հիմնական մատակարարը Չինաստանն Է:
«Արգելվում Է Վրաստանի սահմաններից դուրս ցանկացած քանակությամբ բժշկական դիմակներ ուղարկելը… Խնդրում ենք հաշվի առնել, որ դիմակներ ուղարկելու դեպքում ծանրոցը հնարավոր Է՝ կառգրավվի կամ ետ կվերադարձվի: Այսպիսով, ուղարկողին չի փոխհատուցվի փոստային ծանրոցի ուղարկման համար վճարված գումարը»,-ասված Է հայտարարության մեջ, հաղորդել Է Sputnik-ը:

В Грузии запретили посылать медицинские маски за рубеж
В Грузии запретили отправлять посылки с медицинскими масками за рубеж, говорится взаявленииПочты Грузии.
В Грузии острый дефицит медицинских масок. После выявления в стране первых случаев заражения коронавирусом, маски стали самым востребованным товаром в аптеках. В фармацевтических компаниях заявили, что их склады пустеют, а завозить этот товар неоткуда - основной поставщик масок в Грузию - Китай,сообщает Арменпресс со ссылкой наSputnik.
"Запрещается посылать за пределы Грузии медицинские маски в любом количестве... Просим учесть, что в случае отправки масок, посылка возможно будет изъята или возвращена назад. Таким образом, отправителю не будет возмещена оплаченная сумма отправки почтовой посылки", - говорится в заявлении.