Արցախի ՊԲ-ում զինծառայող է զոհվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի պաշտպանության բանակի կենտրոնական ենթակայությամբ գործող զորամասերից մեկում հունվարի 30-ին՝ ժամը 13:15-ի սահմանում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Վահրամ Մկրտիչի Ավագյանը: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հաղորդում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:

UPDATED: Soldier killed in Artsakh
STEPANAKERT, JANUARY 20, ARMENPRESS. Artsakh Defense Army serviceman Vahram Avagyan, 20, has been killed from a gunshot wound at 13:15 January 30 at a military base. Artsakh’s Defense Ministry said the circumstances surrounding the incident are yet to be determined.
An investigation has been launched, the Defense Ministry said.
In a statement, the Ministry of Defense of Artsakh expressed condolences to the family and friends of the deceased soldier.
16:58 - Artsakh authorities said the base where the incident happened was not at the border and the fatal shooting was not caused by enemy fire.