Արցախի ՊԲ-ում զինծառայող է զոհվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի պաշտպանության բանակի կենտրոնական ենթակայությամբ գործող զորամասերից մեկում հունվարի 30-ին՝ ժամը 13:15-ի սահմանում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Վահրամ Մկրտիչի Ավագյանը: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հաղորդում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում մահացած զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին»,-նշված է հաղորդագրության մեջ:

30 января около 13:15 в одной из воинских частей Армии обороны Арцаха при невыясненных пока обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Армии обороны НКР Ваграм Мкртичович Авагян 2000 г.р. Для выяснения подробностей инцидента ведется следствие. Как передает «Арменпресс», об этом сообщила пресс-служба МО Республики Арцах.
“Министерство обороны Республики Арцах разделяет тяжелую боль утраты и выражает свою поддержку членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего”, - говорится в сообщении.