Փաշինյանը խորհուրդ է տալիս Ամանորը դիմավորել Հանրապետության հրապարակում
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանում և սփյուռքում ապրող հայերին խորհուրդ է տալիս դեկտեմբերի 31-ին լինել Երևանում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին վարչապետը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում, նշելով, որ Երևանում և Հանրապետության հրապարակում բացառիկ Ամանոր է լինելու:
«Քիչ առաջ ավարտվեց իմ հրավիրած խորհրդակցությունը Երևանի Հանրապետության հրապարակում և հարակից տարածքներում Ամանորյա միջոցառումների վերաբերյալ: Ամիսներ առաջ խնդիր էի դրել Երևանի քաղաքապետարանի և կառավարության առաջ՝ այս տարի ունենալ բոլորովին նոր տրամաբանության և բովանդակության Ամանոր և կարծես այդ խնդիրը լուծվում է: Այնպես որ, բոլոր նրանք, ովքեր մտածում են Ամանորը Հայաստանից դուրս նշել, խորհուրդ կտայի հայացքներն ուղղել Երևանին: Իսկ սփյուռքի մեր հայրենակիցներին ու Ամանորյա տոների բացառիկ վայր փնտրող օտարերկրացի զբոսաշրջիկներին աներկբա խորհուրդ եմ տալիս ամենաուշը դեկտեմբերի 31-ին լինել Երևանում: Բացառիկ Ամանոր է լինելու Երևանում, Հանրապետության հրապարակում: Աննախադեպ: Մանրամասները՝ առաջիկայում»,- գրել է վարչապետը:

PM Pashinyan advises everyone to meet New Year at Republican Square
YEREVAN, DECEMBER 10, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan advises Armenians living in Armenia and the Diaspora to be in Yerevan on December 31, ARMENPRESS reports Nikol Pashinyan wrote on his Facebook page, noting that a unique New Year celebration is expected to take place at the Republican Square of Yerevan.
“A while ago the consultation dedicated to the New Year events to take place at the Republican Square of Yerevan and nearby territories finished. Months ago I had set a task for Yerevan Municipality and the Government to organize New Year events in a new logic and content and it seems the issue is being solved. So I advise everyone who planned to meet the New Year outside Armenia to focus on Yerevan, at the same time I definitely advise our Diaspora compatriots and foreigners looking for exception places for meeting the New Year to be in Yerevan on December 31 at the latest. There will be unique New Year celebrations in Yerevan, at the Republican Square. It will be unprecedented. More details will be provided in the near future”, the PM wrote.