Փաշինյանը խորհուրդ է տալիս Ամանորը դիմավորել Հանրապետության հրապարակում
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանում և սփյուռքում ապրող հայերին խորհուրդ է տալիս դեկտեմբերի 31-ին լինել Երևանում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին վարչապետը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում, նշելով, որ Երևանում և Հանրապետության հրապարակում բացառիկ Ամանոր է լինելու:
«Քիչ առաջ ավարտվեց իմ հրավիրած խորհրդակցությունը Երևանի Հանրապետության հրապարակում և հարակից տարածքներում Ամանորյա միջոցառումների վերաբերյալ: Ամիսներ առաջ խնդիր էի դրել Երևանի քաղաքապետարանի և կառավարության առաջ՝ այս տարի ունենալ բոլորովին նոր տրամաբանության և բովանդակության Ամանոր և կարծես այդ խնդիրը լուծվում է: Այնպես որ, բոլոր նրանք, ովքեր մտածում են Ամանորը Հայաստանից դուրս նշել, խորհուրդ կտայի հայացքներն ուղղել Երևանին: Իսկ սփյուռքի մեր հայրենակիցներին ու Ամանորյա տոների բացառիկ վայր փնտրող օտարերկրացի զբոսաշրջիկներին աներկբա խորհուրդ եմ տալիս ամենաուշը դեկտեմբերի 31-ին լինել Երևանում: Բացառիկ Ամանոր է լինելու Երևանում, Հանրապետության հրապարակում: Աննախադեպ: Մանրամասները՝ առաջիկայում»,- գրել է վարչապետը:

Пашинян советует встретить Новый год на площади Республики в Ереване
Премьер-министр Армении Никол Пашинян советует армянам, проживающим в Армении и диаспоре, быть в Ереване 31 декабря.
Как сообщает Арменпресс, об этом премьер написал на своей странице в Facebook, отметив, что в Ереване и на площади Республики будет исключительный праздник по случаю Нового года.
«Только что закончилось совещание по вопросам мероприятий по случаю Нового года на площади Республики и в прилегающих территориях. Несколько месяцев назад я поставил цель перед мэрией Еревана и правительством провести в этом году мероприятия по случаю Нового года по абсолютно новой логике и содержанию, и, похоже, проблема разрешается. Итак, всем, кто задумывается о праздновании Нового года за пределами Армении, я бы порекомендовал посмотреть Ереван. И я настоятельно советую нашим соотечественникам в диаспоре и иностранным туристам, ищущим особое место для новогодних праздников, быть в Ереване не позднее 31 декабря. Это будет эксклюзивный, беспрецедентный Новый год в Ереване, на площади Республики. Подробности скоро будут», - написал премьер.