Նախագահ Սարգսյանն Ուկրաինայի վարչապետի հետ քննարկել է հայ-ուկրաինական օրակարգին վերաբերող հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) Արևելյան գործընկերության առաջին ներդրումային գագաթնաժողովին մասնակցելու նպատակով Լոնդոնում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Ուկրաինայի վարչապետ Օլեքսի Հոնչարուկի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,  Հայաստանի նախագահը և Ուկրաինայի վարչապետը քննարկել են հայ-ուկրաինական օրակարգին վերաբերող հարցեր։
Նախագահ Սարգսյանն ասել է, որ երկու երկրների հարաբերություններում գործնական քայլերի ժամանակն է՝ նշելով, որ համագործակցության ներկա մակարդակը բավարար չէ, և հնարավորությունները շատ ավելին են։
Համաձայնելով Հայաստանի նախագահի հետ՝ Ուկրաինայի վարչապետը նշել է, որ երկու երկրներն ունեն շատ ընդհանրություններ, սերտ կապեր և չիրացված մեծ ներուժ։
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաև նորագույն տեխնոլոգիաների, մասնավորապես, արհեստական բանականության և մաթեմատիկական մոդելավորման, ինչպես նաև գյուղատնտեսության, սննդի անվտանգության ոլորտներում համատեղ փոխշահավետ նախագծերի իրականացման հնարավորությունների շուրջ։

YEREVAN, NOVEMBER 22, ARMENPRESS.  In the sidelines of the first ever EBRD Eastern Partnership (EaP) Investment Summit President of Armenia Armen Sarkissian met with Prime Minister of Ukraine Oleksiy Honcharuk in London.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Armenian President’s Office, the Armenian President and the Ukrainian PM discussed issues referring to the Armenian-Ukrainian agenda.
President Sarkissian said that it’s time for practical steps in the relations of the two countries, noting that the current level of the cooperation is not sufficient, while the opportunities are far more.
Agreeing with the opinion of the Armenian President, Oleksiy Honcharuk noted that the two countries have many similarities, close ties and unrealized great potential.
The interlocutors exchanged views on the opportunities of implemented joint projects in the spheres of modern technologies, agriculture, and food security.