Մովսես Հակոբյանն ու նրա տեղակալներն ազատվել են պաշտոններից
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի որոշմամբ Մովսես Հակոբյանն ազատվել է գլխավոր ռազմական տեսչի պաշտոնից: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ վարչապետի որոշումը հրապարակվել է ՀՀ կառավարության e-gov.am կայքում:
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 6-րդ հոդվածի 4-րդ մասով և «Պետական կառավարման համակարգի մարմինների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 10-րդ մասով՝ Մովսես Հակոբյանին ազատել գլխավոր ռազմական տեսչի պաշտոնից»,- ասված է վարչապետի որոշման մեջ:
Վարչապետի որոշումներով պաշտոններից ազատվել են նաև գլխավոր ռազմական տեսչի տեղակալներ Կամո Քոչունցը և Վաչագան Ներսեսյանը:

Мовсес Акопян и его заместители освобождены от занимаемых должностей
Решением премьер-министра Армении Мовсес Акопян освобожден от должности главного военного инспектора. Как передает Арменпресс, решение премьер-министра Армении опубликовано на сайте правительства e-gov.am.
“Руководствуясь ч. 4 ст. 6 Закона РА “Об общественной службе” и ч. 10 ст. 9 Закона РА “Об органах системы государственного управления”, Мовсес Акопян освобожден от должности главного военного инспектора”, - говорится в решении премьер-министра.
Решением премьер-министра от должностей освобождены также и заместители главного военного инспектора Камо Кочунц и Вачаган Нерсесян.