ԵԱՏՄ-ում ռոումինգի հնարավոր չեղարկման նպատակով տարվում են աշխատանքներ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրասիական տնտեսական միության  տարածքում ռումինգը չեղարկելու հարցի վերաբերյալ աշխատանքներ են տարվում. հնարավոր է, որ դեկտեմբերին կազմվի ճանապարհային քարտեզ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Երևանում հրավիրված ասուլիսում այս մասին հայտնեց Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի Կոլեգիայի նախագահի օգնական Վիկտոր Գրիդնեւը։
«Ռոումինգի վերացումը ղազախական կողմի նախաձեռնությունն է, Ղազախստանն է առաջարկել: Հիմա այդ հարցն աշխատանքային գործընթացում է: Կարծում եմ, որ դեկտեմբերին որոշ ճանապարհային քարտեզներ կամ գնահատականներ կարվեն»,-ասաց Գրիդնևը:
Նա շեշտեց՝ բոլոր տեսակի ծրագրերն առաջին հերթին պետք է համաձայնեցված լինեն անդամ 5 երկրների հետ, հետո դրանք պատրաստման տարբեր աստիճաններ են անցնում:
Գրիդնևը նշեց՝ հանձնաժողովը ծրագիր կպատրաստի, հետո կլինի երկրների հետ համաձայնության փուլ, հետո միայն կկարողանան խոսել կոնկրետ ժամկետների մասին:

Works underway for possible cancellation of roaming in EAEU
YEREVAN, NOVEMBER 13, ARMENPRESS. Works are underway over the issue to cancel roaming in the territory of the Eurasian Economic Union (EAEU), Viktor Gridnev - Assistant to the Chairman of the Board of the Eurasian Economic Commission (EEC), said at a press conference in Yerevan.
“The abolition of roaming is the initiative of the Kazakh side, Kazakhstan has come up with that proposal. Currently this issue is at a working process. I think some roadmaps or assessments will be made in December”, he said.
The official stated that all programs should first of all be agreed upon with all five member states of the Union.
Viktor Gridnev said the Commission will prepare the program, then there will be an agreement stage with the member states, after which it will be possible to talk about concrete timeframes.