Նիկոլ Փաշինյանը և Աննա Հակոբյանը մասնակցել են ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի 40-րդ գլխավոր կոնֆերանսի աշխատանքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ` Աննա Հակոբյանի հետ այցելել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կենտրոնակայան, որտեղ մասնակցել է կազմակերպության 40-րդ գլխավոր կոնֆերանսի աշխատանքներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, կենտրոնակայանի մուտքի մոտ վարչապետին և նրա տիկնոջը դիմավորել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գլխավոր տնօրեն Օդրի Ազուլեն:  Լուսանկարահանման  արարողությունից հետո վարչապետը մասնակցել է Reinventing learning թեմատիկ քննարկմանը, որին մասնակցել են նաև մի շարք երկրների և պատվիրակությունների ղեկավարներ:
Իր խոսքում վարչապետն անդրադարձել է Հայաստանում պետական կառավարման համակարգի, ինչպես նաև կրթության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին: Նիկոլ Փաշինյանը կրթության որակի բարձրացումը համարել է ռազմավարական խնդիր և նշել, որ ոլորտի զարգացումը գտնվում է ՀՀ կառավարության ուշադրության կենտրոնում: Վարչապետը նշել է, որ կրթությունը հասարակության համար ունի ռազմավարական նշանակություն և կառավարության խնդիրն է նորարարական ծրագրերի միջոցով խթանել ոլորտի առաջընթացն ու բարելավել ենթակառուցվածքները:

YEREVAN, NOVEMBER 12, ARMENPRESS. Accompanied by his spouse Anna Hakobyan, Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, who is paying a working visit to Paris, called at UNESCO headquarters to attend the proceedings of the 40th session of the General Conference of UNESCO.
As ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister of Armenia, the Premier and his spouse were welcomed by UNESCO Director-General Audrey Azoulay at the entrance to UNESCO headquarters. After a formal photo session, the Armenian Prime Minister participated in a panel discussion, referred to as “Reinventing learning,” which was attended by the leaders of a large number of countries and delegations.
Addressing the audience, Prime Minister Pashinyan referred to the public administration and educational reforms underway in our country. Nikol Pashinyan stressed that improving the quality of education is a strategic issue, and went on to note that his government keeps in the spotlight the development of this sphere.
The Prime Minister emphasized that education is of strategic importance to society and that the Government’s task is to promote progress in the sector and improve infrastructure by means of innovative programs.