Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Անգոլայի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Անգոլայի Հանրապետության նախագահ Ժուաո Լոուրենսուին երկրի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Արմեն Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանը պատրաստակամ է ընդլայնել երկկողմ քաղաքական և տնտեսական օրակարգը նոր ծրագրերով և նախաձեռնություններով։
Հանրապետության նախագահը Ժուաո Լոուրենսուին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Անգոլայի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն:

Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Анголы
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Республики Ангола Жуао Лоуренсу по случаю национального праздника страны - Дня независимости.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, Армен Саркисян отметил, что Армения готова расширить двустороннюю политическую и экономическую повестку новыми программами и инициативами.
Президент республики пожелал Жуао Лоуренсу крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Анголы - прочного мира и благоденствия.