Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Անգոլայի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Անգոլայի Հանրապետության նախագահ Ժուաո Լոուրենսուին երկրի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Արմեն Սարգսյանը նշել է, որ Հայաստանը պատրաստակամ է ընդլայնել երկկողմ քաղաքական և տնտեսական օրակարգը նոր ծրագրերով և նախաձեռնություններով։
Հանրապետության նախագահը Ժուաո Լոուրենսուին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Անգոլայի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև խաղաղություն և բարօրություն:

YEREVAN, NOVEMBER 11, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory letter to President of Angola João Lourenço on the occasion of the country’s national day – the Independence Day, the Armenian President’s Office told Armenpress.
In his letter President Sarkissian said Armenia is ready to expand the bilateral political and economic agenda with new projects and initiatives.
He wished his Angolan counterpart good health, success, and lasting peace and prosperity to the good people of Angola.