ՀՀ նախագահի աշխատակազմի բյուջեն կաճի 430 մլն դրամով
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահի աշխատակազմի համար 2020թ. պետական բյուջեի նախագծով հատկացվել է 1 մլրդ 576 մլն դրամ, ինչը 430 մլն դրամով ավելի է 2019թ. համեմատ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հոկտեմբերի 30-ին ՀՀ ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում 2020-ի պետական բյուջեի մասին օրենքի նախագծի քննարկման ընթացքում ասաց ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը:
ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի ղեկավար ԷմիլՏարասյանը նշեց, որ հատկացվելիք ֆինանսական միջոցների զգալի մասն ուղղվելու են աշխատավարձերի տրամադրմանը, վարչական շենքի պահպանմանը և այլ գործառույթների իրականացմանը:
«Նշված գումարի 90%-ն ուղղվելու է աշխատավարձերին, վարչական շենքի պահպանմանը, ներկայացուցչական բնույթի միջոցառումներին, գործուղմանն ուղղված ծախսերին»,- ասաց Տարասյանը:
Նա նշեց, որ նախատեսվում է կրճատել նաև նախագահի աշխատակազմին սպասարկող ծառայողական ավտոմեքենաների թիվը` 22-ից դրանք հասցնելով 15-ի:

Бюджет аппарата президента Армении вырастет на 430 млн драмов
Аппарату президента РА по проекту госбюджета на 2020 г. было выделено 1 млрд 576 млн драмов, что на 430 млн драмов больше, чем в 2019 году. Как передает Арменпресс, об этом на совместном заседании постоянных комиссий Национального собрания Армении 30 октября заявил министр финансов Армении Атом Джанджугазян.
Руководитель аппарата президента РА Эмиль Тарасян отметил, что значительная часть выделяемых средств будет направлена на повышение зарплат, работы по сохранности административного здания и осуществление других функций.
“90% указанной суммы будут направлены на зарплаты, работы по сохранности административного здания, мероприятия представительского характера, командировки”, - сказал Тарасян.
Он отметил, что планируется сокращение количества служебных автомобилей, обслуживающих аппарат президента, доведя их с 22 до 15.