Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպում է ունեցել Մեծ Բրիտանիայի ԱԳ նախարարության մշտական քարտուղարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը Լոնդոն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում հոկտեմբերի 21-ին հանդիպեց  Մեծ Բրիտանիայի ԱԳ նախարարության մշտական քարտուղար Սայմոն ՄքԴոնալդի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, նախարար Մնացականյանը և Սայմոն ՄքԴոնալդը գոհունակություն հայտնեցին տարբեր մակարդակներում առկա դինամիկ երկխոսության առնչությամբ: Կողմերը քննարկեցին երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում համագործակցությանն առնչվող հարցեր՝ ուրվագծելով հայ-բրիտանական օրակարգն առավել ընդլայնելու, հարստացնելու ուղղությամբ ձեռնարկվելիք քայլերը:
Զոհրաբ Մնացականյանը մշտական քարտուղարին ներկայացրեց Հայաստանում տեղի ունեցած ներքաղաքական զարգացումները և վերահաստատեց կառավարության հանձնառությունը շարունակելու երկրում իրականացվող բարեփոխումների գործընթացը:
Զրուցակիցները հանգամանալից անդրադարձան միջազգային և տարածաշրջանային հրատապ հարցերի: Նախարար Մնացականյանը Սայմոն ՄքԴոնալդին ներկայացրեց Լեռնային Ղարաբաղի խաղաղ կարգավորման գործընթացի շուրջ վերջին զարգացումները՝ ընդգծելով խաղաղ կարգավորման գործընթացում Հայաստանի սկզբունքային դիրքորոշումը և մոտեցումները:

Armenian FM meets Permanent Under Secretary at UK Foreign and Commonwealth Office in London
YEREVAN, OCTOBER 22, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan on October 21 met with Permanent Under Secretary and Head of the Diplomatic Service at the UK Foreign and Commonwealth Office Simon McDonald on the sidelines of his working visit in London, the Armenian MFA told Armenpress.
The officials praised the current dynamic dialogue at various levels. They discussed cooperation issues at bilateral and multilateral formats, outlining the upcoming actions aimed at further expanding and enriching the Armenian-British agenda.
The Foreign Minister introduced the UK official on the recent domestic political developments in Armenia and reaffirmed the government’s commitment to continue the reforms process.
The officials also touched upon a number of urgent international and regional issues. The FM introduced the recent developments in the Nagorno Karabakh conflict’s peaceful settlement process, highlighting Armenia’s principled position and approaches in the peaceful settlement process.