Եռօրյա սուգ Է հայտարարված Ռոստովի շրջանում, որտեղ յոթ մարդ Է զոհվել հրդեհից
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եռօրյա սուգ Է հայտարարված Ռուսաստանի Յարոսլավսկի մարզի Ռոստովի շրջանի տարածքում, որտեղ բնակելի շենքում բռնկած հրդեհից զոհվել Է յոթ մարդ, այդ թվում՝ հինգ երեխա: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հոկտեմբերի 21-ին ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել Է Ռոստովի շրջանի վարչակազմի ԶԼՄ-ների հետ կապերի վարչության պետ Լյուբով Օտրիվինան:
«Սուգ Է հայտարարված հոկտեմբերի 21-ից 23-ը: Շրջանի տարածքում չեղարկված են բոլոր ժամանցային միջոցառումները»,-ասել Է նա: Բազմաբնակարան շենքում հրդեհը տեղի Է ունեցել հոկտեմբերի 19-ի վաղ առավոտյան: Ինչպես հայտնել Է արտակարգ իրավիճակների նախարարության տարածաշրջանային վարչությունը, զոհվել են հինգ երեխա եւ երկու մեծահասակ, եւս երեք հոգի հոսպիտալացվել Է:
Հոկտեմբերի 20-ին հետաքննչական մարմինները հայտնել են, որ հրդեհի պատճառ Է դարձել հրկիզումը, կասկածյալը՝ 37-ամյա մի տղամարդ, ձերբակալված Է:

Трехдневный траур объявлен в Ростове, где при пожаре погибли семь человек
Власти объявили трехдневный траур на территории Ростовского района в Ярославской области, где при пожаре в жилом доме погибли семь человек, включая пятерых детей. Как передает Арменпресс, об этом сообщила РИА Новости в понедельник начальник управления по связям со СМИ администрации Ростовского района Любовь Отрывина.
"Глава Ростовского муниципального района подписал постановление об объявлении траура в связи с пожаром в жилом доме. Траур объявлен с 21 по 23 октября. Отменены все развлекательные мероприятия на территории района, приспущены флаги", - сказала собеседница.
Пожар в многоквартирном доме произошел ранним утром в субботу. Как сообщало ГУ МЧС по региону, погибли пять детей и двое взрослых, еще три человека госпитализированы. В воскресенье следственные органы сообщили, что причиной пожара стал поджог, подозреваемый задержан – это мужчина 1982 года рождения, уголовное дело переквалифицировано по статье "убийство двух и более лиц, совершенное общеопасным способом".