ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԻՆ ՓԾ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում  հոկտեմբերի 14-ին 17 ահազանգ է ստացվել հանրապետության տարբեր խոտածածկ տարածքներում բռնկված մոտ 200 քմ և ավել տարածք ընդգրկող հրդեհների վերաբերյալ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Երևանի Էրեբունի վարչական շրջանում՝ 800 քմ,
Արագածոտնի մարզի Աշտարակ քաղաքում՝ մոտ 300 քմ, Աշտարակ-Ապարան ավտոճանապարհին՝ 1.2 հա,
Արարատի մարզի Արտաշատ քաղաքում՝ մոտ 400 քմ, Վարդաշատ գյուղում՝ 10 հա,
Լոռու մարզի Սպիտակ-Վանաձոր ավտոճանապարհին՝ 3000 քմ, 500 քմ,
Կոտայքի մարզի  Աբովյան քաղաքում՝ 500 քմ, 1000 քմ, Քասախ գյուղում՝ 1 հա, Քանաքեռավան գյուղում՝ 1000 քմ,
Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում՝ 2 հա, 900 քմ, 10 հա խոտածածկույթ և 20 ծառ,
Երևան-Սևան ավտոճանապարհին՝ 1000 քմ, 2 հա, Եղվարդ-Երևան ավտոճանապարհին՝ 1 հա, Մարտունի-Գետափ ավտոճանապարհին՝ մոտ 3000 քմ:

Пожарные-спасатели потушили пожары на травяных участках
14 октября в Национальный центр кризисного управления СС МЧС Армении поступило 17 сообщений о пожарах, охватывающих около 200 кв / м и более на разных травяных участках республики. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении.
В Ереване в административном районе Эребуни - 800 кв / м
В городе Аштарак Арагацотнской области - около 300 кв / м, на участке автодороги Аштарак –Апаран - 1,2 га
В городе Арташат Араратской области - около 400 кв / м, в селе Вардашат - 10 га
На участке автодороги Спитак - Ванадзор Лорийской области -3000 кв/ м, 500 кв / м
В городе Абовян Котайкской области - 500 кв / м, 1000 кв / м, в селе Касах - 1 га, в селе Канакераван - 1000 кв / м
В городе Гюмри Ширакской области - 2 га, 900 кв / м, 10 га травяного покрытия и 20 деревьев
На участке автодороги Ереван – Севан - 1000 кв / м, 2 га, на участке автодороги Егвард - Ереван-1 га, участке автодороги Мартуни – Гетап - около 3000 кв / м