Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրավերով Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Գախարիան հոկտեմբերի 15-ին պաշտոնական այցով  կժամանի Հայաստան:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վաևրչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, դիմավորման պաշտոնական արարողությունից հետո տեղի կունենա Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետների առանձնազրույցը, այնուհետև՝ ընդլայնված կազմով հանդիպումը, որից հետո երկու երկրների վարչապետները ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան բանակցությունների արդյունքներն ամփոփող հայտարարություններով:
Այցի ընթացքում Գեորգի Գախարիան հանդիպումներ կունենա ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ.Տ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:
Վրաստանի վարչապետը կայցելի նաև Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Georgian PM Giorgi Gakharia to arrive in Armenia on official visit
YEREVAN, OCTOBER 14, ARMENPRESS. Prime Minister of Georgia Giorgi Gakharia will arrive in Armenia on an official visit on October 15 at the invitation of Prime Minister Nikol Pashinyan, the Armenian PM’s Office told Armenpres.
After the official welcoming ceremony the Armenian and Georgian PMs will hold a private meeting which will be followed by an extended format meeting. Thereafter, the two PMs will hold a joint press conference summing up the results of their talks.
During his visit the Georgian PM will also meet with President of Armenia Armen Sarkissian and His Holiness Garegin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians.
PM Gakharia will visit the Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial to pay tribute to the memory of the innocent victims.