Բակո Սահակյանն ընդունել է ԱՄՆ կոնգրեսականներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 8-ին ընդունել է ԱՄՆ  կոնգրեսականներ Ջեքի Սպիյերին եւ Ջուդի Չունին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունիվ, քննարկվել են ամերիկա-արցախյան հարաբերություններին, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը, տարածաշրջանային գործընթացներին վերաբերող տարբեր հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ ԱՄՆ-ի հետ հարաբերությունների զարգացումն Արցախի արտաքին քաղաքական օրակարգի կարեւոր ուղղություններից է՝ բարձր գնահատելով Միացյալ Նահանգների դերն ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման եւ մեր տարածաշրջանում կայունության պահպանման գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱԺ փոխնախագահ Վահրամ Բալայանը, արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը, ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of Artsakh holds meeting with members of US Congress
STEPANAKERT, OCTOBER 8, ARMENPRESS. President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan on October 8 received members of the US Congress Jackie Speier and Judy Chu, the President’s Office told Armenpress.
Diverse issues on the US – Artsakh relations, settlement of the Azerbaijani-Karabakh conflict and regional developments were on the discussion agenda.
Bako Sahakyan pointed out that developing relations with the USA is among the priorities of the Artsakh foreign policy agenda, acknowledging the role of the United States in the peaceful settlement of the Azerbaijani-Karabakh conflict and maintaining stability in the region.
Vice Speaker of Parliament of Artsakh Vahram Balayan, foreign minister Masis Mayilyan, head of the Armenian National Assembly’s "My Step" faction Lilit Makunts and other officials attended the meeting.