ՀՀ նախագահը մի խումբ անձանց պարգևատրել է Մխիթար Գոշի մեդալով
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը մի խումբ անձանց Մխիթար Գոշի մեդալով պարգևատրելու մասին հրամանագիր է ստորագրել: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 136-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքի 5.3-րդ հոդվածի 1-ին մասի. Իրավակարգի և օրինականության ամրապնդման գործում ներդրած ավանդի համար Մխիթար Գոշի մեդալով պարգևատրել՝
Արման Վարդանի Պողոսյանին Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական
Արսեն Վոլոդյայի Այվազյանին Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական
Արտակ Արտաշեսի Կրկյաշարյանին Հայաստանի Հանրապետության քննչա-կան կոմիտեի նախագահի տեղակալ-զինվորական քննչական գլխավոր վարչության պետ, արդարադատության առաջին դասի խորհրդական»,- ասված է ՀՀ նախագահի հրամանագրում:

Президент Армении наградил группу лиц медалью “Мхитар Гош”
Президент Армении Армен Саркисян подписал указ о награждении группы лиц медалью “Мхитар Гош”. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
“Принимая за основу ходатайство премьер-министра, согласно ст. 136 Конституции, а также ч. 1 ст. 5.3 Закона “О государственных наградах и почетных званиях Республики Армения”, за вклад в укрепление правопорядка и законности наградить медалью “Мхитар Гош”
Армана Вардановича Погосяна - заместителя председателя Следственного комитета Республики Армения, советника юстиции первого класса
Арсена Владимировича Айвазяна - заместителя председателя Следственного комитета Республики Армения, советника юстиции первого класса
Артака Арташесовича Кркяшаряна - заместителя председателя Следственного комитета Республики Армения, начальника Главного военного следственного управления, советника юстиции первого класса", - говорится в указе президента РА.