ԱԺ նախագահը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող Իրանի դեսպանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հոկտեմբերի 8-ին ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջջադին, որն ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանի Հանրապետությունում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, Արարատ Միրզոյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ իր առաքելության ընթացքում Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած զգալի ներդրման համար՝ հաջողություններ մաղթելով իր հետագա գործունեության մեջ:
Սեյեդ Քազեմ Սաջջադին շնորհակալություն է հայտնել Արարատ Միրզոյանին՝ արդյունավետ համագործակցության համար՝ նշելով, որ իր հետագա գործունեության ընթացքում եւս կփորձի նպաստել Հայաստանի եւ Իրանի հարաբերությունների զարգացմանը:

Председатель НС провел прощальную встречу с послом Ирана, завершающим дипломатическую миссию в РА
8 октября председатель НС РА Арарат Мирзоян принял чрезвычайного и полномочного посла Исламской республики Иран в РА Сейеда Казема Саджада, который завершает свою дипломатическую миссию в Республике Армения.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении НС Армении по связям с общественностью и СМИ, Арарат Мирзоян поблагодарил посла за значительный вклад в развитие отношений между Арменией и Ираном, пожелал ему успехов в его дальнейшей деятельности.
Сейед Казем Саджади выразил благодарность Арарату Мирзояну за эффективное сотрудничество, отметив, что в ходе своей дальнейшей деятельности он также будет пытаться содействовать развитию отношений между Арменией и Ираном.